“Chwasty” w nowej, ślubnej odsłonie

Jeśli jesteś już zmęczona niezliczonymi godzinami poszukiwań swojego oryginalnego bukietu ślubnego, spójrz co dzika, niekultywowana przyroda ma do zaoferowania.

Okazuje się, że skromne rośliny zielne nie ustępują wdziękiem egzotycznym przybyszom z drugiego końca świata.

Panny Młode, które cenią sobie prostotę i naturalność, znajdą w nich nie tylko nietuzinkowość, ale być może i nutkę wyszukania.

“Chwasty” w nowej, ślubnej odsłonie

Nie sposób w przyrodzie przegapić prawdziwego giganta jakim jest barszcz Sosnowskiego. Potężne baldachy tego gościa z Kaukazu, przekraczają wysokość 2 metrów, a mogą sięgać nawet 5!

Lepiej nie nosić go w gołych rękach zbyt długo, bowiem powoduje oparzenia. Za to będzie rewelacyjną dekoracją ślubu w plenerze lub ogrodzie, dzięki swoim olbrzymim “parasolom”.

“Chwasty” w nowej, ślubnej odsłonie

Wrotycz pospolity to niezaprzeczalny król wszystkich rowów. Ma niesamowite właściwości lecznicze, jak i ...toksyczne. Swoją intensywną kanarkową żółcią, stworzy fantastyczną bazę dla bogatego w kolory, wesołego wesela.

“Chwasty” w nowej, ślubnej odsłonie

Pałka szerokolistna już dawno utorowała sobie drogę do...kuchni, a zwłaszcza kuchni survivalowej. Dosłownie wszystkie części tej rośliny są jadalne. Jest znana i doceniana z dawien dawna, jako źródło skrobi, białka i cukru. Jej aksamitne, wysmukłe pałki, po dodaniu dekoracyjnej oprawy, zamienią się w ekskluzywny bukiet dla Panny Młodej.

“Chwasty” w nowej, ślubnej odsłonie

Sit rozpierzchły i trzcina pospolita w towarzystwie astrów karłowatych, wrzosów i onętka.

Sit rozpierzchły rośnie głównie na podmokłych pastwiskach. Jego atrakcyjne, szpiczaste łodygi, w innych odmianach mogą być fantazyjnie poskręcane. W medycynie ludowej był stosowany przy reumatyzmie. I uwaga! Wodne wyciągi z ziela wspomagają proces odchudzania.

Wiotka trzcina jest prawdziwą kosmopolitką. Nie zasiedla tylko Antarktydy. Kwitnie tworząc asymetryczną, rozpierzchłą wiechę w kolorze brunatno- burgundowym. Do dekoracji można także wykorzystać jej zdrewniałe łodygi, dawniej służące do budowy strzechy.

“Chwasty” w nowej, ślubnej odsłonie

Sit, trzcina i wrzos w dekoracji na stół.

“Chwasty” w nowej, ślubnej odsłonie

Zwiewna niczym mgiełka trawa to śmiałek pogięty, wraz z tawułą po lewej. Po prawej w kompozycji z przytulią właściwą i kruszyną.

Większość prezentowanych tu roślin lubi sobie moczyć nogi nad brzegami wód. Zadbaj więc i o swoje i na zbiory zabierz ze sobą kalosze.

Specjalista portalu abcslubu: Violetta Krzaczek / www.retroflexus.pl

Źródło: abcslubu.pl
www.abcslubu.pl
www.facebook.com/abcslubu