Weselne gadżety – ładne dodatki o ważnych funkcjach

Gadżety (lub inaczej zwane akcesoria ślubne), to niesamowita ilość produktów mających uatrakcyjnić uroczystość ślubną oraz przyjęcie weselne. Wiele z nich pełni jedynie funkcję ozdobną, dopełniającą wyglądu całości, dekoracyjną. Jednakże wśród tej mnogości artykułów dostępnych na rynku są też takie, które poza ozdobą mają zastosowanie praktyczne. Poniżej opisujemy kilka z nich.

Księga gości weselnych: Zastosowanie Księga Wpisów Gości Weselnych to wspaniały sposób, aby Wasi goście mogli utrwalić swoje życzenia. Każdy będzie miał możliwość napisać coś od siebie, a Wy będziecie mieć wspaniałą pamiątkę tego najważniejszego dnia w Waszym życiu. Księga gości jest więc taką samą pamiątką jak album ze zdjęciami, a może nawet lepszą – w końcu zawiera wpisy prosto z serca. Praktyczne wskazówki

 • Księga gości nie musi służyć tylko do wpisów. Możecie wykorzystać ją również do wklejenia wszystkich pamiątek ze ślubu i wesela takich jak: zaproszenie, winietka, kartki z życzeniami, naklejki na butelkę, zdjęcia, menu, scenariusz wesela ustalony z muzykami itp. Dlatego też kupując księgę warto zdecydować się na tą o większej ilości stron. Przy zakupie księgi pamiętajcie również o gustownym długopisie. Najlepiej, by miał on podstawkę lub ładne pudełko – wtedy zawsze powinien być na swoim miejscu.
 • Aby zachęcić gości do wpisywania się do księgi można wykonać ozdobną pierwszą stronę z wierszem czy sentencją zawierającą podziękowanie za wpis oraz Wasze zdjęcie. Poproście również wodzireja, aby przypominał w trakcie wesela iż jest Księga Gości - na pewno zwiększy to ilość wpisów.

Inne zastosowanie

 • Ten sam wzór księgi możecie wykorzystać również na album ślubny – z pewnością na półce pięknie będzie się prezentować komplet identycznych ksiąg/albumów.
 • Księgę można także wykorzystać jako “ślubny pamiętnik” rodem z amerykańskich filmów, gdzie panna młoda (lub obydwoje) może kolekcjonować swoje pomysły, zdjęcia, skrawki materiałów, może opisywać wszystkie swoje przeżycia i marzenia - wszystko co się wiąże z przyszłym ślubem. Może teraz przed ślubem nie myślicie o tym, ale po paru latach wspaniale będzie móc powspominać przy kubku ciepłej herbaty, jak to kiedyś było...

Winietki Zastosowanie: Winietki to malutkie kartoniki z imieniem i nazwiskiem Waszych gości. Rozstawia się je wskazując gościom, gdzie mają usiąść przy stole. Winietki bardzo często kupuje się w zestawie z rozstawieniem stołów – które to umieszczę się przed wejściem na salę np. na sztaludze. Dzięki temu nie trzeba obchodzić wszystkich stołów szukając swojego miejsca – wystarczy odnaleźć je na liście. Praktyczne zastosowanie:

 • Winietki układamy po to, by uniknąć chaosu na sali weselnej i sprawnie zapanować nad sytuacją. Często można być świadkiem, jak po przyjeździe na salę goście bardziej są zainteresowani szukaniem dla siebie miejsca, niż tym by Młodą Parę przywitać.
 • Jednocześnie okazać się może, że osoby które w porę nie wzięły udziału w „walce” o miejsce siedzą pomiędzy obcymi osobami lub też pary są rozdzielane, bo pozostały tylko pojedyncze miejsca. Efekt jest tak, że grupka osób stoi zniesmaczona, bo nie ma dla siebie miejsca – a wiadomo przecież, że miejsca na pewno są.

Tak więc zastosowanie winietek daje poczucie ładu i gwarantuje, że rodzina czy przyjaciele będą siedzieli obok siebie Kieliszki Zastosowanie Wspaniałe kieliszki znakomicie uświetnią każdy toast na Waszym weselu. Będą się pięknie prezentować i podkreślać wyjątkowość tej magicznej chwili, dlatego też warto mieć inny zestaw kieliszków niż wszyscy goście, aby nawet ten najdrobniejszy szczegół Was wyróżniał. Ponadto będą wspaniałą pamiątką przypominającą o tym szczególnym dniu przez wiele długich lat po ślubie. Możecie zakupić kieliszki gotowe lub też zlecić przygotowanie kieliszków z grawerem. Tyczy się to zarówno kieliszków do szampana (które służą ozdobie), ale także kieliszków do wódki – które mają swoje praktyczne zastosowanie. Praktyczne wskazówki:

 • Dzięki indywidulanym, personalizowanym kieliszkom nie ma mowy o pomyłce w szukaniu ich właściciela. Przemieszczając się między gośćmi zabieracie ze stołu kieliszek i zawsze macie pewność, że toast pijecie w swoim. A odstawiając go na stół gości -  bez problemu go odnajdziecie.

Skarbonka Zastosowanie Przede wszystkim jest to skarbonka do zbierania kopert, na co pozwalają jej gabaryty. Już pod kościołem czy USC Świadkowa może stać ze skarbonką i zbierać do niej koperty, a Świadek w tym czasie będzie przyjmował od gości kwiaty i większe prezenty. Koniec więc z upychaniem kopert do kieszeni marynarki – wszystkie bezpiecznie lądują w skarbonce. Idealna do "Zbierania na wózek", czyli popularnego tańca za grosik. Przypominamy, że Pani Młoda i Pan Młody zbierają pieniążki za taniec osobno - warto się więc wyposażyć w dwie skarbonki w różnych kolorach. Pamiętajcie - kto zbierze więcej - ten rządzi w domu ! Praktyczne Wskazówki

 • Skarbonka jest bardzo duża i dzięki temu stanowi bezpieczny “sejf” na Wasze koperty z pieniędzmi. Oznacza to, że nie trzeba będzie co chwilę biegać do pokoju Pary Młodej lub innego wyznaczonego miejsca, by ukryć cenne prezenty. Stojąca na Waszym stole jest więc nie tylko ozdobą.
 • Jeśli lubicie mieć wszystko idealnie dopasowane, proponujemy zakupić komplet: Skarbonka + Księga Gości Weselnych

Ubranka na alkohol Zastosowanie Spróbujcie sobie wyobrazić, jak wspaniale możecie podkreślić miejsce Pary Młodej, gdy nawet butelki z alkoholem będą przypominały Was w tym niezwykle ważnym dniu.  Na komplet składa się zawsze strój Pani Młodej i Pana Młodego Praktyczne Wskazówki:

 • Ubrane w ubranka butelki będziecie mogli z łatwością odnaleźć w tłumie innych butelek, a wiadomym jest, że Para Młoda zazwyczaj wlewa do swoich butelek wodę - unikniemy więc niepotrzebnych pomyłek lub niezbyt eleganckiego "obwąchiwania" odkręconej butelki,
 • Jeżeli Para Młoda ma zamiar iść "napić się z gośćmi" (lub gdy goście podchodzą do Pary Młodej), również zabiera ze sobą "swoje" butelki - zazwyczaj butelka ubrana w strój Pani Młodej kryje w sobie wodę, a ta ubrana we frak – mocniejszy trunek.

Powyższe zestawienie nie oznacza, że na własnym weselu powinniście mieć tylko te akcesoria.  Ten Wyjątkowy Dzień cechuje się trochę irracjonalnością, przepychem, dużą ilością drobiazgów i szczególików.  Kupcie więc i poduszeczkę na obrączki i kotyliony dla gości i naklejki na alkohol – to jest Wasz Dzień i niech będzie taki, jak go sobie wymarzyliście.

Autor:

Magdalena Sotomska - konsultantka ślubna

Studio Projektów Ślubnych NEUTRINO http://studioprojektowslubnych.pl/