Pomysł na ziołowe wesele z odrobiną lawendy

Póki piękne wrzosy i lawenda są jeszcze dostępne na sklepowych półkach, chcemy Wam zaproponować propozycję dekoracji weselnej opartej na pachnących ziołach.

Jak przystroić nasze wesele, aby nie tylko wyglądało pięknie i naturalnie, ale także cudownie pachniało? Oto kilka inspiracji prosto z Prowansji, które aż się proszą o wykorzystanie na rustykalnym ślubie.

A jakimi ziołami możemy udekorować nasze wesele? W tej roli najlepiej sprawdzą się: bazylia, melisa, estragon, mięta, rozmaryn, tymianek, lawenda i lubczyk (który - jak wiadomo nie od dzisiaj - jest najlepszym afrodyzjakiem! :). Gotowe sadzonki dostępne są w sklepach ogrodniczych, a nawet marketach.

Do stworzenia jakich dekoracji posłużyć nam mogą zioła?

Po pierwsze – winietki ślubne

zioła i lawenda

Źródła: Style me Pretty i Eventstoatdc.com

Winietki wykonać można z malutkich doniczek z ziołami (na zdjęciu bazylia) z wbitym kartonikiem zawierającym nazwisko gościa. Taką uroczą doniczkę możemy postawić przy talerzu każdego z zaproszonych. Numery stołów wykonujemy podobnie, wykorzystując do tego większą doniczkę (lub skrzynkę). W tym wypadku możemy także pozwolić sobie na mieszankę ziół, które będą jednocześnie stanowiły dekorację środka stołu ślubnego (co zobaczycie także w dalszej części artykułu).

Po drugie – dekoracja stołu i talerza

zioła i lawenda

Źródło: httpblog.karentran.com

Ziołową wiązankę dołączyć możemy także do menu weselnego, które otrzyma każdy gość. Z takiego bukieciku możemy także wykonać winietkę ślubną - dowiązując do niego wstążkę z nazwiskiem, a również jako prezent dla gości. Taki upominek na długo będzie przypominał gościom o naszym pięknym weselu.

zioła i lawenda

Fot. weddingbycolor.com

  

Bukiety w wazonach, które zazwyczaj zdobią środek stołów możemy wymienić na ziołowe wiązanki. Zioła możemy wkomponować w bukiety kwiatów, możemy ozdobić nimi wazony (jak rozmarynem na powyższym zdjęciu) bądź wystawić je samodzielnie - w ozdobnych donicach, szklanych wazonach bądź aluminiowych wiaderkach ozdobionych wstążką.

Po trzecie – ziołowe menu

zioła i lawenda

Żródła: 3.bp.blogspot.com i  Onereputation.com

  

Poza pięknym wyglądem i wyjątkowym zapachem, zioła podczas wesela można także wykorzystać przyprawiając i dekorując wszelkiego rodzaju potrawy - szczególnie te pochodzące z kuchni włoskiem, hiszpańskiej i francuskiej. Młode liście mięty mogą ozdobić pyszne drinki zarówno alkoholowe jak i bezalkoholowe - a któż nie miałby ochoty na zimne mohito w upalny, letni wieczór?

Po czwarte – bukiet Panny Młodej

zioła i lawenda

Fot. Lane Dittoe

  

Tworząc bukiet ślubny ogranicza nas niemal tylko wyobraźnia, a kreatywny florysta potrafi czynić cuda! Bukiet ślubny można stworzyć zarówno z ziół, można nimi także udekorować klasyczny bukiet ślubny. A zapach takiego bukietu jest niesamowity i niewątpliwie oryginalny!

Artykuł pochodzi z serwisu ślubnego zankyou.pl