Sprytny sposób na weselne zakupy dla panów

Sprytny sposób na weselne zakupy dla panów

Ślub i wesele to dla wielu jedne z najważniejszych i najpiękniejszych wydarzeń w życiu. Jest to równocześnie jedna z droższych imprez, jakie możesz sobie zafundować. Panowie, podpowiemy wam, jak kupić elegancki garnitur wysokiej jakości i sporo na tym zaoszczędzić.

Sprytny sposób na weselne zakupy dla panów

Smart shopping – co to właściwie jest?

Smart shopping to w wolnym tłumaczeniu sprytne zakupy. Idea ta narodziła się w Stanach Zjednoczonych, ale już od kilku lat staje się ona popularna także w Polsce. Smart shopping polega na efektywnym kupowaniu – chodzi o to, by nabyć produkty wysokiej jakości za najlepszą (czyli możliwie najniższą) cenę. Głównym celem tak pojmowanych zakupów jest oszczędzanie. Smart shopper to świadomy konsument, który sprawie zarządza swoim portfelem. Nie jest to zatem łowca okazji, który poszukuje najtańszych produktów, nie zważając na ich jakość.

Wydatków związanych z weselem i tak zawsze sporo się uzbiera, dlatego warto robić zakupy zgodnie z założeniami smart shoppingu. Jest wiele sposobów na to, by kupić dobry garnitur w rozsądnej cenie – istnieją przecież komisy czy wypożyczalnie. Jednak ciekawą alternatywą, która staje się w Polsce coraz bardziej popularna, jest kupowanie w outlecie. Przykładowym centrum outlet, w którym panowie znajdą wiele znanych marek oferujących garnitury, koszule i krawaty są Centra Outlet Factory. Można tam znaleźć sklepy takie jak: Giacomo Conti, Próchnik czy Pako Lorente. Odzież, którą możesz nabyć w outlecie pochodzi z tzw. nadwyżek produkcyjnych czy kolekcji niedostępnych w regularnych sklepach. Znajdziesz tam także unikalne sztuki kolekcji, które nie weszły do masowej sprzedaży. Dodatkowym atutem jest cena – w Factory przez cały rok od 30 do 70 proc. niższa niż w regularnych centrach handlowych.

Sprytny sposób na weselne zakupy dla panów

Jaki garnitur wybrać – garść porad

Wybierając się na zakupy w celu znalezienia odpowiedniego garnituru, nie należy zapominać o kilku podstawowych zasadach. Po pierwsze, kolor. Gwiazdą weselnego przyjęcia jest zazwyczaj panna młoda oraz jej kreacja, dlatego strój pana młodego musi być dobrze dobrany do sukni ślubnej, by przyszli małżonkowie idealnie się ze sobą prezentowali. Jeżeli przyszła żona wybrała biel, garnitur powinien być utrzymany w ciemnej tonacji – najlepiej czarnej bądź grafitowej. Z kolei do sukni w kolorze złamanej bieli czy ecru, idealnie będzie pasował garnitur w cieplejszej barwie – np. brąz.

Po drugie, materiał. Wybór garnituru wykonanego z odpowiedniej tkaniny jest niezwykle istotny, ponieważ w dużej mierze od tego zależy komfort noszenia. Garnitur nie powinien być zatem uszyty z grubego i ciężkiego materiału, ponieważ będzie krępował ruchy.

Po trzecie, sylwetka. Cały strój pana młodego musi być odpowiednio dopasowany do budowy jego ciała. Jeżeli jesteś wysoki i szczupły unikaj czerni, która dodatkowo odejmie ci parę kilo. Powinieneś także trzymać się z dala od prążkowanych pionowo tkanin, które jeszcze bardziej cię wysmuklą i optycznie wydłużą. Szukaj marynarki dwurzędowej o poszerzanych ramionach. Spodnie też mogą być lekko poszerzone – dzięki temu zyskasz optycznie więcej masy. Jeżeli natomiast jesteś mężczyzną wysokim i dobrze zbudowanym, unikaj garniturów obcisłych i przylegających. Dobrze sprawdzą się w twoim przypadku marynarki jednorzędowe, które optycznie cię wyszczuplą. W przypadku panów o niskim wzroście i jednocześnie szczupłej budowie ciała, najlepsza będzie nisko zapinana marynarka jednorzędowa. Dobrze jest także dobrać spodnie o wyższym stanie, które optycznie dodadzą kilka centymetrów. Jeżeli jesteś mężczyzną niskim, ale o tęgiej budowie ciała, powinieneś postawić na czerń, która optycznie Cię wyszczupli. Dobrze sprawdzi się też marynarka jednorzędowa. Niscy panowie mogą optycznie wydłużyć swoją sylwetkę także za pomocą krótkiej marynarki i spodni bez mankietu.

Po czwarte, sprawdź jak leży. Pamiętaj o tym, by rękawy marynarki były odpowiedniej długości, czyli nie za długie, ani nie za krótkie. Rękaw powinien sięgać do nasady kciuka. Dobrze jest, gdy delikatnie może z niego wystawać mankiet koszuli. Marynarka powinna także zakrywać linię pośladków. Sprawdź też czy nie marszczy się na plecach zarówno, gdy jest zapięta, jak i rozpięta. Jeżeli chodzi o spodnie – ich długość powinna być taka, by zakrywały obcas buta w połowie. Ważne jest też, by nogawki spoczywały na bucie swobodnie. Najważniejsze, byś czuł się w nim dobrze i komfortowo.

Po piąte, cena. Kupno ślubnego garnituru nie jest sprawą ani łatwą, ani tanią. Jednak wcielając w życie zasady smart shoppingu możesz naprawdę sporo zaoszczędzić. W Factory znane marki oferują swoje produkty aż do 70 proc. taniej, dlatego zanim zdecydujesz się na kupno garnituru, odwiedź outlet – udane zakupy gwarantowane. 

Sprytny sposób na weselne zakupy dla panów

FACTORY

Marka Factory

Factory to sieć centrów outlet, założona w Hiszpanii przez firmę NEINVER w 1996 roku, obecną na polskim rynku od 2002 roku. W Europie znajduje się dziewięć centrów Factory: cztery  w Hiszpanii  oraz  pięć w Polsce – Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu. Łączna powierzchnia handlowa obiektów istniejących w Polsce wynosi 64 500 m2. Centra outlet to nowatorski kanał sprzedaży, równoległy i uzupełniający wobec kanałów tradycyjnych.

Factory jest pierwszą i największą siecią centrów outlet, która zaistniała na polskim rynku. Różnorodny i atrakcyjny dobór najemców oraz ceny niższe od 30% do 70% to zalety, wyróżniające tę sieć.

Centra Outlet Factory są kompleksowo zarządzane przez Neinver Asset Management, realizującą usługi związane z bieżącym utrzymaniem i marketingiem obiektów.

Sprytny sposób na weselne zakupy dla panów

www.factory.pl